Congleton Pool League

(Log In)
Give Feedback

Sponsored by
Records - 2&3 Singles

PREVIOUS   WINNERS   OF   DivISION 2 & 3  SINGLES
                 
YEAR   WINNER   RUNNER / UP   SEMI / FINALIST   SEMI / FINALIST
                 
1981/82                
1982/83                
1983/84                
1984/85                
1985/86                
1985/87                
1987/88                
1988/89                
1989/90                
1990/91                
1991/92                
1992/93                
1993/94                
1994/95                
1995/96                
1996/97                
1997/98                
1998/99                
1999/20                
2000/01                
2001/02                
2002/03                
2003/04                
2004/05   Rob Oliver     (Chain & Gate '2')   Kev Mulligan     (Rose & Crown)   Stuart House     (Vale Club)   Paul Harding     (Durham Ox)
2005/06   Dan Oliver     (Chain Gang)   Anna Scarlett     (Chain Gang)   Matt Swindells     (Foresters All)   W. Swift     (Foresters All)
2006/07   Paul Condliffe     (Foresters)   Andy Smith     (Foresters)   R. Barker     (Lion & Bell)   Hag Harris     (Lion & Bell)
2007/08   Andy Warner     (Staffs Bulls)   Shelia Nolan     (Rose & Crown 'D'   Andy Smith     (Foresters All)   Darren Caldwell     (Foresters All)
2008/09   Roy Hurst     (Cygnet Club)   Paul Pendleton     (Grove Inn)   Frank Machin     (Crown Inn M/C)   Sam Foster     (Rose & Crown)
2009/10   Paul Norbury     (Rose & Crown)   Kev Mulligan     (Waggon 'A')   Tim Sheard     (Unicorn 'B')   Ian Copeland     (Crown Inn M/C)
2010/11   Karl O'Donoghue     (Vale Clubbers)   Nick Hague     (Waggon 'A')   Dave Cooper     (Cricketeers)   T. Rodgers     (Kings Arms 'B')
2011/12   Stuart House     (Cricket Club)   Rowan Kitton     (Railway Rovers)   Adrian Herod     (Farmers Arms 'B')   J. Bradley     (Unicorn Dynamix)
2012/13   Ken Moss     (Antelope)   Rob McNinch     (Railway Rovers)   G. Smith     (Cricket Club)   John Dickinson     (Rams Raiders)
2013/14   Paul Barton     (The Club 'B')   Michael Green     (Crown Jewels)   Michael Green     (Crown Jewels)   Chris Pownall     (Kings Arms)
2014/15   Andy Warner     (The Club 'A')   Roy Hurst     (Farmers Arms 'B')   Charlie Foster     (The Bomber Men)   WendyTomkinson     (The Bomber Men)
2015/16   Dave Leese     (Cygnet  Club 'B')   Roy Hurst     (Queens Bee's)   Pete Grice     (Queens Bee's)   Tim Sheard     (Unicorn 'B')
2016/17   Tim Sheard     (Unicorn 'B')   Chris Gray     (Unicorn Imps)   Leigh Dyson     (Unicorn Imps)   Ken Moss     (Bulls Head 'B')
                 
YEAR   WINNER   RUNNER / UP   THIRD  PLACE    
                 
2017/18   Pete Grice     (Lord Mountbatton)   Adam Bratt     (Lord Mountbatton)   Danny Tatton     (Bulls Head 'B')    
2018/19   Charlie Foster     (8 Bull D)   Chris Pownall     (Piano Bar)   Danny Tatton     (8 Bull D)   Dan Oliver     (Cricketeers)
2019/20   VOID - COVID   VOID - COVID   VOID - COVID   VOID - COVID
2020/21   VOID - COVID   VOID - COVID   VOID - COVID   VOID - COVID
2021/22                
2022/23                
2023/24                

 





Last updated - 05 Sep 2021
© Congleton Pool League
load time : 21 ms